Školní výlet

18. 6. 2010 18:38

Tak ve čtvrtek jsem se poprvé vydala na školní výlet v roli paní učitelky třídní. Už předchozí den jsem měla jakési prapodivné mystérium v břiše z toho, jak to dopadne.

Se třídou VI. B jsme měli sraz ve čtvrtek ráno na vlakové zastávce. Dorazila jsem tam jako poslední a uřícená s vyplazeným jazykem až na tričku, protože autobus, kterým jezdím do práce, nabral na cestě 15 min. zpoždění kvůli dopravní nehodě! Už jsem se viděla, že vlak nestihnu, děcka tam zůstanou stát samotné a jak doletím, vrhnou se na mě a budou nadávat, že jsem jim zkazila výlet! Naštěstí se spojili všichni svatí a zpozdili o 5 min. i vlak, takže jsem stihla na poslední chvíli doletět a ještě i zpočítat své žáky!

Cílem naší cesty se stala Spytihněv, kde jsme měli zamluvenou loďku Kordulku, na níž jsme se měli plavit do Napajedel. Problém nastal hned, jak jsme vystoupili z vlaku ve Spytihněvi. Sice jsem si cestu důkladně nastudovala na mapy.cz, ale v reálu vše vypadá docela jinak, tak jsem od železného oře uháněla hned k nejbližšímu domorodci zjistit, kudy se dostanem na přístaviště. Pán byl takový "huhla", tak jsem mu moc nerozumněla, proto jsem zamířila k dalšímu nejbližšímu člověku, ten ale nebyl tamější. U obchodu seděl ještě jeden pán, vypadal sice jako bezdomovec, ale co by neudělala zoufalá učitelka pro své žáky! Ptala jsem se i jeho! Po počátečních nesnázích s hledáním správné cesty, jsme dorazili až k řece Moravě a našli i přístaviště! Tam už čekal pan loďař a nastoupili jsme na Kordulku! Cesta proběhla v poklidu, nikdo se neutopil!

V Napajedlích jsme vystoupili a vydali se přes město k hřebčínu. Tam nám pan průvodce povyprávěl něco o historii chovu koní v Napajedlích, prohlédli jsme si stáje, poznali krásné hřebce a viděli také ohrady kobyl i s hříbátky! Téměř každý si našel koníka, který se mu líbil a kterého by si odvezl domů.

Z hřebčína jsme se vydali na cestu zpět k molu, kde už na nás čekala Kordulka. Na ní jsme se opět dopravili do Spytihněvi, kde jsem si udělali hodinovou zastávku. Děcka si zašla na zmrzlinu, nakrmili jsme tamějšího hafana, který mi sežhral půlku svačiny.

Domů jsme se vrátili zase vláčkem.

Jsem ráda, že se nikomu nic nestalo, že bylo hezké počasí, že jsme prožili krásný den!

Zobrazeno 961×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio